Základní relaxační techniky

O kurzu

Relaxace znamená tělesné a psychické uvolnění. Prostřednictvím relaxačních technik uvolňujeme svalové napětí a současně dochází také k uvolnění psychického napětí. Oba typy napětí spolu úzce souvisí. Dovednost uvolnit se, relaxovat, je předpokladem duševního zklidnění, psychické rovnováhy a harmonie. Říká se, že člověk, který umí relaxovat, má pevnější duševní i tělesné zdraví, lepší pracovní výkonnost, lépe se soustředí, méně se unaví a bývá v životě spokojenější. Naopak jedinec příliš napjatý bývá podrážděný, náladový, úzkostlivý či konfliktní, mívá poruchy spánku, bolesti hlavy, zad atd. Dlouhodobé a nadměrné napětí mívá zdravotní důsledky, časté jsou žaludeční vředy, zvýšený krevní tlaku, migrény.

Relaxaci je možné se naučit a pro každého je vhodný jiný postup uvolnění. Proto jsme pro Vás připravili kurz Základy relaxačních technik, kde se budeme zabývat různými způsoby uvolnění a zklidnění. Každý si může vybrat pro sebe to nejpřínosnější a můžeme si to užít.

Termín:    27. 3. 2018 – Brno

Čas: 09.00 – 16.00

Délka kurzu: 8 vyuč. hodin

Místo konání: CETERAS – Centrum terapeutických služeb – Brno, Příkop 2a / Ostrava, Dvorní 756/9

Maximální počet účastníků: 8 Brno/12 Ostrava

Lektoři kurzu: PhDr. Jana Zouharová, Ph.D. v Brně a PhDr. Sylvie Navarová v Ostravě

Cena kurzu: 2.400 Kč, pro studenty/samoplátce a účastníky našich předchozích kurzů sleva 10% (do poznámky v přihlášce uveďte titul slevy)

Akreditace: MŠMT DVPP Zvládání stresu: Prevence vyhoření č.j. MSMT-1031/2017-2-204 ze dne 5. 1. 2017 a MPSV Zvládání stresu: Prevence vyhoření č.a. A2017/0147-SP/PC/VP

Cíle kurzu

Kurz Základní relaxační techniky je postaven na osobním zážitku a prožitku účastníků, praktický nácvik relaxačních metod je střídán krátkými teoretickými vstupy a prokládán reflexí a sebereflexí účastníků.

Obsah

  • stres a relaxace v každodenním životě – mechanismy působení,
  • work-life balance,
  • zakotvení v pěti smyslech,
  • svalová relaxace,
  • mozek, jeho schopnost vizualizace a možné využití,
  • vizualizační techniky (rozhodování, rada z nitra, cesta).

Komu je kurz určen

Program je určen pracovníkům pomáhajících profesí, studentům těchto oborů, pracovníkům HR, manažerům a vedoucím pracovníkům.

Info o lektorovi: PhDr. Jana Zouharová, Ph.D. (Brno) a PhDr. Sylvie Navarová (Ostrava)

Platební a storno podmínky

Přihláška na kurz

Pole označená * jsou povinná.