Aktuality

20. 8. 2021

Jako každý rok se i letos účastní naši psychoterapeuti a spolupracující lektoři Konference Ericksoniánských psychoterapeutů, kde sbírají inspiraci pro svoji práci a dělí se o své zkušenosti. Konference se letos koná v Přibyslavi. V prvním konferenčním dni vystoupil, mimo jiné, se svým příspěvkem „Krize a dospívání“ Mgr. Filip Hajna. S tímto zkušeným krizovým interventem a psychoterapeutem u se u nás v CETERAS můžete setkat na kurzu Práce s agresí, vztekem a naštvaností nebo na kurzu Základy vedení asistovaného kontaktu (oba jsou akreditovány MPSV).

Dnes vedla dopolední workshop PhDr. Jana Zouharová, Ph.D. zaměřený na práci s příběhy a metodikou Kids´Skills v práci s dětmi a rodinami s názvem Toníkům zlý sen. Další inspiraci pro práci s dětmi a rodinou Vám může nabídnout např. v kurzech Kreativní koučování dětí nebo Relaxační techniky v práci s dětmi a rodinou. Odpolední workshop byl pod vedením MUDr. Olgy Kunertové o nástroji Kolo života Marca Legera. V sobotu potom narativní psychoterapie v podání Mgr. Jana Hesouna a hypnóza a mikropříběhy od Libora Činky.

 

31. 7. 2021
VZP BUDE OPĚT SVÝM KLIENTŮM PŘISPÍVAT NA PSYCHOTERAPII
Od 1.8.2021 si mohou pojištěnci VZP žádat o příspěvek na psychoterapii u vybraných psychoterapeutů a mezi nimi jsme i my. 
Jak na to, si můžete přečíst v článku:
https://www.vzp.cz/o-nas/nejcasteji-resite/otazka/jake-prispevky-letos-vzp-poskytuje-svym-klientum

29. 7. 2021
Ode dneška máme nově akreditovány u MPSV tyto kurzy:

  • Základní relaxační techniky: zvládání stresu a prevence vyhoření
  • Autogenní trénink: zvládání stresu a prevence vyhoření
  • Relaxační techniky v práci s dětmi a rodinou
  • Základy vedení asistovaného kontaktu
  • Úvod do práce s agresí, vztekem a naštvaností
  • Základy krizové intervence
  • Základy krizové intervence 2
  • Kreativní koučování dětí

Přihlásit se na ně můžete zde: Produkty – Ceteras

Těšíme se na setkání!

8. 7. 2021
Letní škola CETERAS proběhne letos v termínu 9. 8. 2021 – 13. 8. 2021. Kurzy v rámci letní školy jsou cenově zvýhodněné, aktuální nabídku najdete zde. Těšíme se na Vás!

7. 7. 2021
CETERAS je na Instagramu   
😊 – podívejte se a sledujte nás zde: Centrum terapeutických služeb (@ceterasbrno) 

6. 7. 2021
Spustili jsme nové Facebookové stránky! – přijměte naše pozvání a staňte se našimi fanoušky – odkaz na stránky je zde: Centrum terapeutických služeb | Facebook

5. 7. 2021
INFORMACE PRO POJIŠTĚNCE VZP (111): pilotní projekt Psychosociální podpory byl k 31. 5. 2021 ukončen. Navazující projekt plánuje pojišťovna spustit během letních prázdnin
 (avizovaný začátek je 1. 8. 2021) – informujte se u své zdravotní pojišťovny 

4. 7. 2021 
INFORMACE PRO POJIŠTĚNCE ČPZP (205): pojišťovna stále přispívá svým pojištěncům na psychoterapii v rámci preventivního programu Duševní zdraví, tento příspěvek můžete u nás využít. Více informací najdete na stránkách pojišťovny.

Osobní konzultace a prezenční vzdělávání jsou již opět povoleny – CETERAS Brno zahájilo prezenční provoz. Objednávat se můžete opět na osobní konzultace i prezenční kurzy, stále nabízíme i možnost online konzultací. Zvolte tu formu, která je pro Vás příjemnější. Dodržujeme aktuálně platná hygienická nařízení.