Aktuality

14. 4. 2022
DEBRA ČR pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel z celé České republiky.  Do svého odborného týmu hledá nové kolegy – informace v odkazech níže.

https://debra-cz.org/aktualita/vyberove-rizeni-terapeut-terapeutka/

https://debra-cz.org/aktualita/vyberove-rizeni-nutricni-terapeut-specialista-1/

https://debra-cz.org/aktualita/vyberove-rizeni-psycholog-psycholozka-1/

11. 4. 2022
Harmonogram otevřených kurzů na podzim/zimu 2022 zveřejníme v průběhu dubna, chcete-li objednat na druhé pololetí kurz na míru pro Vaši organizaci, zašlete prosím svoji poptávku co nejdříve. Děkujeme.

11. 4. 2022
Vážení příznivci CETERAS, množí se dotazy ohledně Letní školy 2022 – Letní školu letos o prázdninách organizovat nebudeme, s ohledem na dlouhotrvající vysoké pracovní vytížení, budeme v létě čerpat dovolené. Děkujeme za pochopení.

3. 3. 2022
Nabídku našich služeb jsme rozšířili o program Neuro-vývojové stimulace. Cvičení je vhodné pro děti od 5 let a více se o něm můžete dočíst zde: Neuro-vývojová stimulace – Ceteras. Věnovat se vám v rámci něho bude naše nová kolegyně Mgr. Alena Skotáková, Ph.D.  S dotazy a domluvou termínu se můžete obracet přímo na ni na email skotakova@ceteras.cz

3. 1. 2022
Děkujeme za Vaši přízeň v roce 2021, vážíme si Vašeho zájmu o naše služby. Do nového roku 2022 Vám za tým CETERAS přeji hodně úspěchů, zdraví a štěstí.

15. 12. 2021
Termín pro podání žádostí podaných při osobní návštěvě klientského pracoviště VZP ČR, vložením žádosti do sběrného boxu/poštovní schránky klientského pracoviště nebo předáním na podatelně VZP ČR se prodlužuje na 31. 12. 2021.

15. 12. 2021
Projekt psychosociální podpory VZP, v rámci kterého poskytuje pojišťovna svým klientům příspěvek na psychoterapii, bude pokračovat i v roce 2022.  Opět je třeba PŘEDEM zažádat o vydání Poukazu, žádat mohou pojištěnci VZP od 1. 1. 2022 na pobočkách či emailem opatrujse@vzp.cz.

14. 12. 2021
Chtěli byste někomu darovat kurz, určitý počet hodin psychoterapie nebo koučování? Máme pro Vás Vánoční dárkové poukazy. Vybraný kurz můžete zakoupit rovnou v našem e-shopu, do fakturačních údajů vyplňte svoje údaje a do poznámky napište jméno a kontakt na obdarovaného. Dárkový poukaz zašleme na Vámi uvedenou adresu, příp. emailem. Chcete-li darovat individuální sezení, napište na info@ceteras.cz

28. 11. 2021
Projekt psychosociální podpory VZP, v rámci kterého poskytuje pojišťovna svým klientům příspěvek na psychoterapii končí 30. 11. 2021. Doklady k proplacení je možné na VZP předat nejpozději do 15. 12. 2021, po tomto termínu již nebudou proplaceny. Projekt bude pokračovat i v příštím roce, příspěvek by měl být zachován ve stávající výši. Pro více informací sledujte web VZP.

24. 11. 2021
Vážení klienti a účastníci kurzů, s ohledem na epidemiologickou situaci převádíme všechny kurzy vypsané do konce roku do online podoby. Přihlásit se můžete na  Nenásilná komunikace I. 3. 12. 2021 ONLINE – CeterasPráce s agresí, vztekem a naštvaností 13. 12. 2021 Brno/online – Ceteras a Krizová intervence II. 14. 12. 2021 ONLINE – Ceteras. Všichni lektoři mají s online výukou bohaté zkušenosti a všechny kurzy zústavají i v online podobě co nejvíce praktické, jak jen to je možné. Těšíme se na Vás a setkání s Vámi v online prostoru.

16. 11. 2021
V sekci „KURZY“ již naleznete termíny otevřených kurzů pro první pololetí roku 2022. Registraci na kurzy můžete, s ohledem na termíny kurzů,  udělat prostřednictvím emailu info@ceteras.cz, fakturu Vám zašleme až v příštím roce před jeho konáním. Děkujeme.  

1. 11. 2021
Vážení klienti a účastníci kurzů, ode dneška se dle nařízení řídíme při prokazování bezinfekčnosti systémem O-T-N. Mějte prosím u sebe před akcí připravený doklad o bezinfekčnosti, stačí nám QR kód, máme čtečku. Bezinfekčnost můžete prokázat potvrzením o očkování, testu (platnost je u antigenních POC testů 24 hodin, u PCR 72 hodin), nebo prodělaném covidu-19 (platnost 180 dní). Děkujeme za pochopení. V našem Centru dodržujeme platná hygienická nařízení a věříme, že pro Vaši bezpečnost děláme maximum. 

12. 10. 2021

Dnes nám schválilo MPSV akreditace k  dalším kurzům – buď můžete vybírat z nabídky otevřených kurzů s vypsanými termíny, které najdete zde: Aktuální nabídka kurzů – Ceteras, nebo si akreditovaný kurz objednat na Vaše pracoviště. Ať tak či onak, těším se na setkání s Vámi!

 • Základy práce s traumatizovaným klientem
 • Základy koučování dětí
 • Základy koučování v sociálních službách
 • Nástroje pro rozhodování v práci s klientem sociální služby
 • Všímavost (mindfulness) jako nástroj zvládání stresu a prevence vyhoření v sociálních službách
 • Nenásilná komunikace v práci s dětmi a dospívajícími I.
 • Motorická gramotnost a inhibice primitivních reflexů v práci s dětmi.

25. 10. 2021
Příjemná zprávu pro mimobrněnské účastníky a příznivce online vzdělávání! 🙂 Kurzy NENÁSILNÁ KOMUNIKACE I. (19. 11. 2021), NENÁSILNÁ KOMUNIKACE II. (3. 12. 2021) a ZÁKLADY VEDENÍ ASISTOVANÉHO KONTAKTU (22. 11. 2021) jsme převedli do online formy. Více informací a přihlášení zde: Aktuální nabídka kurzů – Ceteras nebo na info@ceteras.cz.

12. 10. 2021

Chyběla Vám pro účast na některém našem kurzu akreditace MŠMT? Ode dneška máme nově akreditované MŠMT v rámci systému DVPP tyto kurzy:
1. Základní relaxační techniky: zvládání stresu a prevence vyhoření
2. Autogenní trénink: zvládání stresu a prevence vyhoření
3. Základní principy mindfulness v každodenní praxi
4. Relaxační techniky v práci s dětmi a rodinou
5. Úvod do koučování
6. Nenásilná komunikace ve výchově a vzdělávání 1
7. Nenásilná komunikace ve výchově a vzdělávání 2
8. Základy krizové intervence 1
9. Základy krizové intervence 2
10. Úvod do práce s agresí, vztekem a naštvaností
11. Základy sebeobrany
12. Úvod do koučování dětí
13. Kreativní koučování dětí
14. Rozhodování v poradenském procesu
15. Motorická gramotnost a inhibice primitivních reflexů.

Přihlaste se, těšíme se na Vás!

1. 10. 2021
Ještě do pondělka 4. 10. 2021 se můžete zapojit do soutěže na našem Facebooku a vyhrát 50% slevu na 4denní kurz Kreativního koučování dětí. Podmínky soutěže najdete zde: Centrum terapeutických služeb | Facebook
Hlásit se do kurzu můžete i dál. Těšíme se na Vás! Více informací o kurzu zde: Kreativní koučování dětí 4 dny: 22.10., 12-13.11., 10.12.2021 – Ceteras nebo na info@ceteras.cz.

20. 8. 2021

Jako každý rok se i letos účastní naši psychoterapeuti a spolupracující lektoři Konference Ericksoniánských psychoterapeutů, kde sbírají inspiraci pro svoji práci a dělí se o své zkušenosti. Konference se letos koná v Přibyslavi. V prvním konferenčním dni vystoupil, mimo jiné, se svým příspěvkem „Krize a dospívání“ Mgr. Filip Hajna. S tímto zkušeným krizovým interventem a psychoterapeutem u se u nás v CETERAS můžete setkat na kurzu Práce s agresí, vztekem a naštvaností nebo na kurzu Základy vedení asistovaného kontaktu (oba jsou akreditovány MPSV).

Dnes vedla dopolední workshop PhDr. Jana Zouharová, Ph.D. zaměřený na práci s příběhy a metodikou Kids´Skills v práci s dětmi a rodinami s názvem Toníkům zlý sen. Další inspiraci pro práci s dětmi a rodinou Vám může nabídnout např. v kurzech Kreativní koučování dětí nebo Relaxační techniky v práci s dětmi a rodinou. Odpolední workshop byl pod vedením MUDr. Olgy Kunertové o nástroji Kolo života Marca Legera. V sobotu potom narativní psychoterapie v podání Mgr. Jana Hesouna a hypnóza a mikropříběhy od Libora Činky.

 

31. 7. 2021
VZP BUDE OPĚT SVÝM KLIENTŮM PŘISPÍVAT NA PSYCHOTERAPII
Od 1.8.2021 si mohou pojištěnci VZP žádat o příspěvek na psychoterapii u vybraných psychoterapeutů a mezi nimi jsme i my. 
Jak na to, si můžete přečíst v článku:
https://www.vzp.cz/o-nas/nejcasteji-resite/otazka/jake-prispevky-letos-vzp-poskytuje-svym-klientum

29. 7. 2021
Ode dneška máme nově akreditovány u MPSV tyto kurzy:

 • Základní relaxační techniky: zvládání stresu a prevence vyhoření
 • Autogenní trénink: zvládání stresu a prevence vyhoření
 • Relaxační techniky v práci s dětmi a rodinou
 • Základy vedení asistovaného kontaktu
 • Úvod do práce s agresí, vztekem a naštvaností
 • Základy krizové intervence
 • Základy krizové intervence 2
 • Kreativní koučování dětí

Přihlásit se na ně můžete zde: Produkty – Ceteras

Těšíme se na setkání!

8. 7. 2021
Letní škola CETERAS proběhne letos v termínu 9. 8. 2021 – 13. 8. 2021. Kurzy v rámci letní školy jsou cenově zvýhodněné, aktuální nabídku najdete zde. Těšíme se na Vás!

7. 7. 2021
CETERAS je na Instagramu   
😊 – podívejte se a sledujte nás zde: Centrum terapeutických služeb (@ceterasbrno) 

6. 7. 2021
Spustili jsme nové Facebookové stránky! – přijměte naše pozvání a staňte se našimi fanoušky – odkaz na stránky je zde: Centrum terapeutických služeb | Facebook

5. 7. 2021
INFORMACE PRO POJIŠTĚNCE VZP (111): pilotní projekt Psychosociální podpory byl k 31. 5. 2021 ukončen. Navazující projekt plánuje pojišťovna spustit během letních prázdnin
 (avizovaný začátek je 1. 8. 2021) – informujte se u své zdravotní pojišťovny 

4. 7. 2021 
INFORMACE PRO POJIŠTĚNCE ČPZP (205): pojišťovna stále přispívá svým pojištěncům na psychoterapii v rámci preventivního programu Duševní zdraví, tento příspěvek můžete u nás využít. Více informací najdete na stránkách pojišťovny.

Osobní konzultace a prezenční vzdělávání jsou již opět povoleny – CETERAS Brno zahájilo prezenční provoz. Objednávat se můžete opět na osobní konzultace i prezenční kurzy, stále nabízíme i možnost online konzultací. Zvolte tu formu, která je pro Vás příjemnější. Dodržujeme aktuálně platná hygienická nařízení.