E-book: Doporučení k pohybovým aktivitám při mírně přetrvávajících primárních reflexech

Všechno souvisí se vším – to platí i v lidském těle. Psychika, tělesná stránka člověka, emoce, smysly… Vše funguje dohromady, neoddělitelně, stejně jako vývoj dítěte. Když budeme správně rozvíjet tělo, odrazí se to i v myšlení nebo pozornosti.

Připravili jsme pro Vás e-book, na jehož stránkách naleznete jednoduchý návod na každodenní cvičení pro děti, u nichž jsme sice diagnostikovali přetrvávající reflexy, ale ne ve velké míře, nebo je dítě na cvičení Neuro-vývojové stimulace ještě příliš malé.

Více informací o Neuro-vývojové stimulaci najdete např. zde.

Co v e-booku najdete:

  • cvičení, která můžete s dítětem provádět kdykoliv a kdekoliv během dne (při cestě ze školy či školky, doma, v rámci jiných pohybových aktivit), konkrétně cvičení:
  • na rozvoj rovnováhy,
  • na rozvoj propriocepce,
  • s prvky senzorické integrace,
  • na zlepšení pravolevé koordinace a zlepšení funkce obou hemisfér,
  • rytmická cvičení.

Předkládaná doporučení nenahrazují individuální cvičební program Neuro-vývojové stimulace nebo jiných konceptů zabývajících se potlačením přetrvávajících primárních reflexů. Doporučení a cvičení mohou využít všechny věkové kategorie, nejvhodnější jsou pro děti předškolního věku, kdy se tělo připravuje na vědomou práci a kontrolu těla ve škole.

 

Autorka: Mgr. Alena Skotáková, Ph.D.
1. vydání, 27 stran
Vydavatel: CETERAS s.r.o.
Brno, 2023
Formát: .pdf

ISBN 978-80-11-03986-8

Zakoupený e-book bude odeslán po přijetí platby na náš bankovní účet na email zadaný v objednávce. Platit můžete bankovním převodem, pomocí QR kódu.