Vůně a emoce – aromaterapie proti stresu

O kurzu

80 procent chronických nemocí má přímou souvislost s trvalým stresem. Aromaterapie je díky své holistické povaze jednou z nejideálnějších cest, jak následky stresu z těla odbourávat či jak zlepšit kvalitu života lidí, kteří jsou pod trvalým tlakem. Ať už je to následkem psychického nebo fyzického onemocnění či kvůli nevhodnému životnímu stylu.

Studie ukazují, že inhalace éterických olejů jako je levandule, bergamot, heřmánek římský nebo třeba šalvěj muškátová, ulevují od úzkostí a poststresových stavů. Stačí klientovi nakapat éterický olej do inhalační tyčinky a získáte skvělou doprovodnou pomůcku pro vaši terapii.

Nejdelší lidskou pamětí je paměť čichová. Zafixujeme-li prožitek uvolnění a relaxace s vůní, můžeme se pak k němu snadněji vracet. Klient může například před stresující poradou inhalovat uvolňující směs nebo při problémech s nespavostí mít inhalační tyčinku připravenou u postele. Jemné hydroláty pak mohou využívat i pacienti, kteří absolvují náročnou léčbu (například onkologickou) a trpí vedlejšími účinky jako je nevolnost, nechutenství, návaly horka… Lze o zcela bezpečnou metodu, která může zlepšit kvalitu života pacientů a tím i zrychlit proces jejich uzdravení.

 • Termín: Příjem přihlášek zájemců
 • Čas: 14.00 – 18.00 hod.
 • Místo konání: Brno, Palackého třída 1644/8
 • Maximální počet účastníků: 12
 • Lektoři kurzu:  MgA. Anna Krutová
 • Cena kurzu: 1200 Kč – konečná

Cíle kurzu

Kurz Aromaterapie proti stresu nabídne účastníkům ochutnávku toho, jak mohou vůně působit na psychiku. Cílem je představit možnosti využití aromaterapie, které mají pracovníci v pomáhajících profesích. Aromaterapie je využitelná při psychoterapiích, při práci s postiženými dětmi, jako doprovodná metoda u pacientů s roztroušenou sklerózou, při péči o klienty v LDN a hospicech… Účastníci kurzu budou moci sami vyzkoušet cesty, kterými mohou klientům aromaterapii nabídnout. A vytvoří si i vlastní směs do inhalační tyčinky, kterou pak mohou na sobě vyzkoušet v praxi.

Obsah

 • úvod do aromaterapie
 • aromaterapie a její působení na lidskou psychiku
 • éterické oleje vhodné pro řešení stresu
 • výroba osobní antistresové směsi

Komu je kurz určen

Program je určen pracovníkům pomáhajících profesí a studentům těchto oborů.

Info o lektorovi: MgA. Anna Krutová – vystudovala audiovizuální tvorbu na JAMU v Brně. Během své dokumentární a novinářské praxe získala velké zkušenosti s rozkrýváním lidských živnotních osudů. Od roku 2006 se zabývá osobním rozvojem. Absolvovala řadu sebezkušenostních seminařů a kurzů zaměřených na práci s tělem. Vystudovala Institut aromaterapie v Praze a v současnosti provozuje v Brně svou aromaterapeutickou praxi a lektoruje workshopy. Pořádá festival Aromaterapie & Bylinky pro širokou veřejnost. Je hlavní organizátorkou brněnské aromaterapeutické konference.

  Přihláška na kurz

  Pole označená * jsou povinná.