Aromaterapie proti stresu

O kurzu

Aromaterapie je holistická metoda, která pracuje s tělem i duší klienta. V odvětví tzv. aromapsychologie využíváme toho, čichové nervy vedou z nosu přímo do limbického systém. Ten je spojen velmi silně s emocemi, pamětí a nevědomím. Člověk reaguje na vůni v čase rychlejším než jedna vteřina. A nemůže si racionálně rozhodnout, zda mu voní nebo ne. Pokud tedy nabídneme klientovi, který prožívá úzkost nebo stres vůni, která mu přinese pozitivní pocity, můžeme ihned přinést uvolnění nebo zlepšení nálady.

Říká se, že nejdelší lidskou pamětí je paměť čichová. Díky tomu může být aromaterapie skvělou pomůckou při psychoterapiích. Pokud dosáhneme s klientem určitého pocitu úlevy a „zafixujeme ho“ vůní, pak si může odnést domů v inhalační tyčince nebo roll-on pomocníka. Pak například před stresující poradou může inhalovat směs, která mu připomene chvíli, kdy se dokázal zklidnit.

Na kurzu se dozvíte, jak aromaterapie funguje, jaká jsou pravidla pro bezpečné užití, jaké má možnosti využití v praxi, vyzkoušíte si působení vůní na psychiku na vlastní „nosy“, probereme profily nejdůležitějších antistresových éterických olejů a odnesete si vlastní antistresovou aromaterapeutickou směs v roll-onu.

Termín: v jednání

Čas: zahájení 9:00 hod., od 8:30 prezentace účastníků, čas ukončení 17:00 hod.

Místa konání: Brno: Příkop 27/2a, Brno-střed-Zábrdovice

Maximální počet účastníků: 12

Lektoři kurzu:  MgA. Anna Krutová

Cena kurzu: 2.400 Kč, pro studenty a účastníky našich předchozích kurzů sleva 10% (do poznámky v přihlášce uveďte titul slevy)

Cíle kurzu

Kurz Aromaterapie proti stresu nabídne účastníkům ochutnávku toho, jak mohou vůně působit na psychiku. Cílem je představit možnosti využití aromaterapie, které mají pracovníci v pomáhajících profesích. Aromaterapie je využitelná při psychoterapiích, při práci s postiženými dětmi, jako doprovodná metoda u pacientů s roztroušenou sklerózou, při péči o klienty v LDN a hospicech… Účastníci kurzu budou moci sami vyzkoušet cesty, kterými mohou klientům aromaterapii nabídnout.

Obsah

  • úvod do aromaterapie
  • aromaterapie a její působení na lidskou psychiku
  • éterické oleje vhodné pro řešení stresu
  • výroba osobní antistresové směsi

Komu je kurz určen

Program je určen pracovníkům pomáhajících profesí a studentům těchto oborů.

Info o lektorovi: MgA. Anna Krutová – vystudovala audiovizuální tvorbu na JAMU v Brně. Během své dokumentární a novinářské praxe získala velké zkušenosti s rozkrýváním lidských živnotních osudů. Od roku 2006 se zabývá osobním rozvojem. Absolvovala řadu sebezkušenostních seminařů a kurzů zaměřených na práci s tělem. Vystudovala Institut aromaterapie v Praze a v současnosti provozuje v Brně svou aromaterapeutickou praxi a lektoruje workshopy. Pořádá festival Aromaterapie & Bylinky pro širokou veřejnost. Je hlavní organizátorkou brněnské aromaterapeutické konference.

Přihláška na kurz

Pole označená * jsou povinná.