Nenásilná komunikace ve výchově a vzdělávání II

O kurzu

Kurz navazuje na první část Nenásilná komunikace I.   Platba obou kurzů najednou je cenově zvýhodněna.

Aniž si to uvědomujeme, býváme často v zajetí komunikační stereotypů, díky nímž můžeme v komunikaci s druhými zažívat pocity nesvobody, nátlaku či bezmoci. Trénink nenásilné komunikace přináší schopnost vnímat celou paletu možných reakcí, které máme v dané situaci k dispozici, a umožňuje nám tak vědomě volit tu nejefektivnější. Za použití přitažlivé zvířecí symboliky nabízí nástroj, jak lze získat i v komunikačně náročných situacích s dětmi pevnější půdu po nohama a jak nenásilnou komunikaci snadno zprostředkovat ve výuce i dětem samotným.

 • Termín:   28. 5. 2021 online (1. část Nenásilná komunikace I. 14. 5. 2021)
 • Čas: 9.00 – 16.00
 • Délka kurzu: 8  vyučovacích hodin
 • Místo konání: CETERAS – Centrum terapeutických služeb – Brno, Palackého třída 1644/8  //  Ostrava, Dvorní 756/9 // Online
 • Maximální počet účastníků: 12
 • Lektoři kurzu: Mgr. et Mgr. Petra Mařádková
 • Cena kurzu: 2.600 Kč, 2.100 Kč pro absolventa NK 1
 • Akreditace kurzu: 8 hodinový kurz, v systému DVPP č.j. MSMT – 40328/2020-2-897

Cíle kurzu

Účastníci si odnesou dovednost řešit typické školní a výchovné situace vždy několika alternativními způsoby a mezi těmito cestami vědomě volit tu nejužitečnější. Porozumí tomu, jaké přínosy má v komunikaci empatické přijetí a praktikování všímavosti a naučí se odhalovat své komunikační stereotypy a pracovat s nimi.

Obsah kurzu

 • Nácvik technik aktivního naslouchání
 • Význam všímavosti – prožitkové aktivity
 • Vědomá komunikace a svobody volby – technika 5 židlí
 • Praktická aplikace nenásilné komunikace na témata výchovy a vzdělávání

Komu je kurz určen

Tento kurz je určen pro pedagogy MŠ, ZŠ a SŠ,  psychology pracující s dětmi a rodinou, pracovníky pedagogicko-psychologických poraden, vychovatele a rovněž pro studenty těchto oborů.

Info o lektorovi: Mgr. et Mgr. Petra Mařádková –  psycholožka, koučka a lektorka.

Seminář povede Petra Mařádková, lektorka, psycholožka a koučka. Věnuje se psychologickému poradenství a životnímu a kariérovému koučování. Jako lektorka zprostředkovává účastníkům svých workshopů zážitkovou formou témata týkající nejen komunikace a emoční inteligence, ale také metodologie koučování. Velkou inspirací pro ni samotnou byl výcvik v integrativním koučinku a finský výcvik v koučování dětí Kids´Skills. V současnosti mimo jiné působí v ostravské Školičce u lesa, kde nabízí psychologické poradenství v oblasti dětské a vývojové psychologie.


Reference:

Měla jsem možnost poznat Petru Mařádkovou jako přednášející lektorku i jako vyučující.
V obou případech jsem byla nadšená z její energie, kterou do svých přednášek vkládá. Jsou vždy nabité zajímavými informacemi. Petra by snad i z nudného předmětu udělala akční a zábavnou záležitost. Moc jí děkuji za pomoc s porozuměním chování mé dcery. Váza trpělivosti se nám osvědčila. Už se nemůžu dočkat další přednášky, vím, že bude zase úžasná 🙂

Lucie Páleníčková

  Přihláška na kurz

  Pole označená * jsou povinná.