Můj hlas mne živí

My Fair Lady, Zpívání v dešti, Kde je Charlie?, Zorba… že nepatříte k fanouškům muzikálů? A co Vám říká Krásná Helena, Carevič, Mamzelle Nitouche, Pyšná princezna? Ani k fanouškům operety nepatříte? A proč že tu vzpomínám na muzikál a operetu? V těchto muzikálech a operetách jste mohli slyšet sólový zpěv Kateřiny Divákové – zpěvačky, a také lektorky našeho kurzu Modulace hlasu a práce s hlasem.

Nemusím být fanouškem muzikálů ani operety k tomu, aby mi bylo jasné, že úroveň využívání hlasových možností a celkový hlasový projev zpěváků, jsou na míle vzdálené od těch mých. A to mě také, de facto, živí můj hlas. Používám ho denně. Při práci s klienty, ať už v rámci rozhovoru, ale třeba také hypnózy či relaxace, a také v roli lektora odborných a zážitkových kurzů. Bez mého hlasu bych se neobešla. A to zdaleka nepracuji s tak velkými skupinami, jako učitelé ve škole, a účastníky svých kurzů nemusím tak často překřikovat a svůj hlas namáhat tak, jak to dennodenně několik hodin téměř bez přestávky dělají pedagogové…

Kateřina Diváková zahájila své působení v Národním divadle Moravskoslezském už jako představitelka dětských rolí a v průběhu své profesionální kariéry účinkovala ve všech představeních souboru, a to jak ve sboru, tak i sólově. Její hlasové dovednosti jsou výsledkem školení u mnoha hlasových pedagogů a poradců, prostřednictvím rad svých zkušenějších kolegů se učila po celou dobu svého desetiletého působení v divadle. Přiznává také, že nezanedbatelnou byla také její práce s psychikou a trémou z veřejného vystupování a důležité pro ni bylo naučit se zvládat své výkony ve vnitřním klidu.

Chcete se i Vy něco nového přiučit a zdokonalit své hlasové dovednosti? Přijďte, jste vítáni! Již příští sobotu v Brně.

Chcete si Kateřinu poslechnout? Můžete zde: