On-line poradna CETERAS

Nabízíme 2 možnosti On-line poradny CETERAS:

 1. On-line psychologické poradenství a psychoterapie – psychoterapeutická spolupráce za využití Skype či WhatsApp
 2. Webová on-line poradna:
  • psychologická
  • sociálně-právní

1. On-line psychologické poradenství a psychoterapie

Pro ty, kdo chtějí na sobě pracovat za podpory systematického psychologického poradenství a psychoterapie z pohodlí domova nabízíme on-line psychoterapii. Spojíme se prostřednictvím Skype, WhatsApp či přes FB. Platba dopředu na účet. Vyberte si svého psychologa – psychoterapeuta a domluvte si termín a způsob spojení, který Vám vyhovuje. On-line psychoterapii nabízí PhDr. Jana Zouharová, Ph.D.(Brno), PhDr. Sylvie Navarová (Ostrava), PhDr. Ing. Jan Pokluda (Brno). Kontakty zde.

2. Webová on-line poradna

Otázky a odpovědi publikované na webu a odesílané tazatelům e-mailem poskytujeme v oblasti psychologického poradenství a sociálně-právního poradenství. Náš tým Vám na Vaše dotazy odpoví.

O službě:

 • odpověď do 7 pracovních dnů
 • dotaz a odpověď zobrazena na webu anonymně (bez jakýchkoli kontaktních údajů)
 • odpověď odeslána e-mailem, pokud jej uvedete
 • služba sociálně-právní on-line poradny je ZDARMA
 • služba webové psychologické on-line poradny CETERAS BYLA v době zavřených psychologických ordinací v souvislosti s pandemií koronaviru ZDARMA . Od 1.5.2020 se ale vracíme do běžného režimu fungování, tj. služba psychologické on-line poradny je zpoplatněna: 200,- Kč/odpověď v rozsahu 1/2 – 1 normostrana, platbu zašlete předem na účet 2500960496/2010, do poznámky uveďte text Dotaz_Jméno/Přezdívka, odpověď zveřejníme a odešleme po obdržení platby

Odpovědi před zveřejněním prochází intervizí (posouzení dalšími osobami z našeho týmu). Webová poradna nemůže nahradit osobní kontakt s psychologem, psychoterapeutem nebo jiným odborníkem! Webovou poradnu lze využít pouze jednorázově.

K osobnímu psychologickému poradenství se objednejte u nás:

S čím Vám poradíme ve webové on-line poradně?

Psychologická poradna

Psychologické poradenství pro osoby v obtížné životní situaci:

 1. mezilidské vztahy
 2. zvládání obtížných životních situací
 3. rodinné vztahy
 4. partnerské problémy
 5. sebevědomí
 6. nejistota, strachy, obavy
 7. prevence vyhoření, zvládání stresových situací
 8. krize a jejich zvládání

Pro koho je poradna určená:

 • studenty
 • seniory
 • nezaměstnané
 • osoby v obtížné životní situaci
 • všechny, kdo potřebují pomoci

Kdo vám radí?

Jan PokludaPhDr. Ing. Jan Pokluda

Pracuje v Internetové poradně Katedry psychologie na FSS Masarykovy univerzity. Je frekventantem komplexního psychoterapeutického výcviku. V rámci studia psychologie i mimo něj absolvoval řadu praxí a stáží (Psychiatrická nemocnice Havlíčkův Brod, Domov důchodců Kociánka, Psychiatrická klinika FN Brno, Dětská psychiatrická nemocnice Velká Bíteš…). Působí jako dobrovolník v Občanském sdružení Práh, kam dochází lidé s duševním onemocněním. Publikuje v časopise PsychoLogOn, ve kterém je členem redakční rady.

Na formulaci odpovědí se podílí tým psychologů CETERAS.

Sociálně – právní poradna

Sociálně – právní poradenství v nepříznivých životních a sociálních situacích, zejména občanské a rodinné právo:

 1. rodinné právo
 2. sociální zabezpečení (dávky státní sociální podpory, dávky pomoci v hmotné nouzi, dávky pro osoby se zdravotním znevýhodněním, sociální a zdravotní pojištění, důchody)
 3. práva a povinnosti pronajímatele a nájemce, nájemní smlouva, nájemné, ukončení nájmu
 4. pracovněprávní vztahy a zaměstnanost (zejména ztráta zaměstnání a pomoc při hledání zaměstnání; práva a povinnosti zaměstnavatele a zaměstnance, pracovní poměr a způsoby jeho ukončení, odměna za práci, pracovní doba)
 5. majetkoprávní vztahy (dědictví, darovací a kupní smlouva, reklamace, společné jmění manželů)
 6. dluhové poradenství (práva a povinnosti dlužníka a věřitele, jednání s věřitelem, splátkový kalendář, informace k vymáhání pohledávek, k exekucím či osobnímu bankrotu)
 7. informace o jiných sociálních službách, veřejných institucích

Pro koho je poradna určená:

 • nezná svá práva, povinnosti
 • neví o nároku na příspěvek na péči
 • má nedostatek informací o potřebných sociálních službách nebo jiných organizací
 • osoby sociálně handicapované, senioři, osamělí rodiče, nezaměstnaní, l, osoby pečující o osobu blízkou, ale také blízcí a příbuzní uvedených osob.

Kdo Vám radí?

Pavla Vítkovská

Pavla Vítkovská

V současné době pracuje Úřadu práce v Ostravě. Předtím pracovala v Charitě Ostrava v Azylovém době pro matku a dítě jako sociální pracovník, občanském sdružení Zahrada 2000 – sociálně rehabilitační centrum pro lidi s duševním onemocněním na pozici pracovníka v sociálních službách a zároveň pracovní asistent a terénní pracovník, v neziskové organizaci Darmoděj o. s. s lidmi závislými na návykových látkách, v doléčovacím centru Restart.

Pro svůj dotaz jak pro psychologickou poradnu, tak sociálně – právní poradnu využijte níže uvedený formulář. My se postaráme, aby se Váš dotaz dostal k tomu pravému odborníkovi. Na místo Jména můžete použít Přezdívku.

Pole označená * jsou povinná.